Реєстрація ОСББ

Замовити реєстрацію ОСББ

Незважаючи на великий період існування в українському законодавстві поняття ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) на сьогоднішній день велика кількість населення України, навіть не здогадується про можливості, які відкриває перед ними ОСББ.
Згідно українського законодавства ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) – це юридична особа створена власниками нежитлових приміщень та/або квартир багатоквартирного будинку для спільного, ефективного та раціонального використання власного майна , використання та утримання спільного майна. Навіть після приватизації житлових та нежитлових приміщень в багатоквартирному будинку, співвласники даних приміщень не можуть керувати та направляти діяльність житлового комплексу в цілому. Тому для реалізації управлінської функції щодо власного та спільного майна багатоквартирного будинку необхідно мати юридичні підстави для управління вищезазначеним майном.
До створення ОСББ практично неможливо реалізувати ініціативи щодо управління будинком, обирати власними силами контрагентів, контролювати якість отриманих послуг, реалізувати за власними напрямами кошти для розвитку будинку. Саме для вирішення даних питань в українському законодавстві існує поняття ОСББ.
Переваги створення ОСББ:

 1. Самостійне формування та реалізація бюджету будинку.
 2. Визначення відповідальних осіб за виконання певних робіт.
 3. Самостійний вибір компаній які надають житлово – комунальні послуги, та послуги з обслуговування будинку та прибудинкової території, самостійно регулювати цінову політику надання послуг, вимагати відповідальність за неякісне надання послуг.
 4. Самостійно обирати обслуговуючу компанію, яка буде обслуговувати потреби будинку.
 5. За рахунок укладення договорів з надавачами послуг пропорційно підвищується якість отриманих послуг.
 6. Самостійне управління власним та спільним майном багатоквартирного будинку.
 7. Після передачі будинку на «баланс» ОСББ колишній «балансоутримувач» зобов’язаний здійснити капітальний ремонт будинку за власний рахунок.
 8. Залучення додаткових коштів для будинку за рахунок використання спільного майна (оренда приміщень, місць для паркування, оренда за знаходження телефонних, інтернет мереж які знаходяться на території ОСББ, та інше).
 9. Представництво інтересів будинку в органах державної влади, органах місцевої влади та серед інших юридичних та фізичних осіб.

Негативних сторін в створенні ОСББ небагато але вони всеодно існують:

 1. Занадто недосконале законодавство про ОСББ, що в свою чергу вносить проблеми при реєстрації ОСББ.
 2. Занадто велика кількість співвласників вносить великі суперечки при створенні юридичної особи (розбіжності в думці щодо ОСББ з кожного співвласника).
 3. Через суперечності в законодавстві, можливо оскаржити створення ОСББ із-за «недотримання» норм законодавства при створенні ОСББ.

Популярність створення ОСББ підкріплюється набравший силу Законо України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, згідно якого в термін до 1 липня 2016 року співвласники багатоквартирних будинків не прийняли рішення, щодо створення ОСББ та не прийняли рішення щодо управління таким будинком, управління таким будинком призначається на конкурсній основі виконавчим органом місцевої ради.
Провести реєстрацію ОСББ в місті Суми може невелика кількість спеціалістів, серед яких також є спеціалісти нашої компанії.

Поділитися: